Minecraft Maps / Challenge & Adventure

Let's Play Pixelmon Map 3.5.1 [TR]

  • 3,498 views, 0 today
  • 252 downloads, 0 today
  • 3
  • 0
DoctorOne's Avatar DoctorOne
Level 19 : Journeyman Network
1
EN
First of all, map is Turkish. So think about that and some NPCs not exist after I beated on series, they just disappeared you know how it works at Pixelmon. Sorry about that.

Map has 6 different GYMs and 1 Tournament Arena. After beated GYMs you will be able to craft Tournament Ticket, so I hope you enjoy, while map is not english.

I mentioned at file but it is Turkish, so If you guys want to record series on it, must mentioned us in your videos and put the PMC link in to the description.

If you guys want me to translate the map. It will took a time because I'm busy these days.

Config files and Save Folder included at Download.

Also map has PokeStops check it from another project at PMC
http://www.planetminecraft.com/project/how-to-pokstops-at-pixelmon/

TR
Üzerinde final bölümünü çektiğimiz Minecraft Haritamızı yaklaşık 2.5 hafta önce yayınladık. Burada da paylaşmak istedimki Türklerin de bu tür platformlarda öne çıkarmak için ve bazı NPCler yok. Çünkü bazıları öldürdükten sonra yok oldu. Bu yüzden kusura bakmayın.

Mapte 6 farklı GYM ve 1 adet Turnuva Alanı bulunmakta. GYMleri yendikten sonra Turnuva Biletini craftlayabilecek itemlere sahip olabiliyorsunuz. Eğlenmeniz ümidiyle! :)

Dosyanın içindede belirttiğim gibi eğer bu haritayı kanalınızda seri halinde kullanmak istiyorsanız, mapin yapımcısı olarak videonuzda "youtube/MahmutKocas" kanalını göstermelisiniz.

Bu arada Mapte PokeStoplar var, gerekli dosyaları eklemez iseniz çalışmazlar. Şu linkten gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
http://www.planetminecraft.com/project/how-to-pokstops-at-pixelmon/

Kanalımız : www.youtube.com/MahmutKocas
Progress100% complete
Tags

Create an account or sign in to comment.

Planet Minecraft

Website

© 2010 - 2024
www.planetminecraft.com

Welcome